Velji zlato i srpski rekord

Izvor: OkRadio.rs, 22.Jun.2013, 02:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Plivač Velimir Stjepanović osvojio je prvu zlatnu medalju za Srbiju na Mediteranskim igrama u Mersinu, pošto je bio najbrži u trci na 400 metara slobodnim stilom u vremenu 3:48,33. Velja je ujedno i popravio državni rekord za četiri sekunde (dosadašnji 3:52,85) i ostvario A normu za Svetsko prvenstvo u Barseloni. Pored Stjepanovića na postolju su se našli Melui iz Tunisa sa vremenom 3:48,67 i Francuz Gveri sa vremenom 3:52,68. Sjajnom trkom Velja je na najbolji način zaokružio prvi takmičarski dan na Mediteranskim igrama i posle Vanje Babića osvojio drugu medalju za našu zemlju. "Osećam se fantastično. S obzirom...