Izvor: MozzartSport.com, 03.Dec.2021, 23:16

Veliko veče Kristine Graovac, Srbija slavila na burnom startu Svetskog prvenstva!

Izabraice Uroša Bragara savladale Poljsku i napravile veliki korak ka drugoj fazi takmičenja - 25:21

Kako stvari stoje biće ovo turnir sa brojnim usponima i padovima srpske rukometne selekcije, ali je onaj najvažniji korak napravljen. Srbija je savladala Poljsku na startu Svetskog prvenstva u Španiji i napravila veliki korak ka plasmanu u narednu fazu, a ključnu ulogu na večerašnjem meču odigrala je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fantastična Kristina Graovac, koja stavila rampu na gol u završnici meča i sa dva odbranjena sedmerca i još nekoliko odličnih intervencija obezbedila veliko slavlje selekcije koja je vodila od početka do kraja meča - 25:21 (16:13).

Pobedi se u zube ne gleda, ali onakav pad, kakav je Srbija doživela sredinom drugog poluvremena nikako ne sme da se dešava u utakmicama ovako ozbiljnog turnira. Naša selekcija je od velike prednosti od šest golova (19:13), serijom protivnika 7:2, uspela da dođe do 21:20, a onda je Poljska u 48. minutu imala sedmerac za izjednačenje. Ipak, tada je zablistala Kristina Graovac, odbranila udarac Monike Koblinski, a već u narednom napadu Nataša Lovrić je odvela selekciju Uroša Bregara na dragocena dva gola prednosti, što je bilo dovoljno da se naša selekcija vrati u život.

Graovac je u drugom delu drugog poluvremena na golu zamenila prvog golmana naše selekcije Jovanu Risović, koja je ušla u kontraritam, a onda je iz stanja potpune konfuzije izvukla srpski tim i povukla ga ka pobedi. Fatalne udarce protivniku u poslednja dva minuta svojim golovima zadale su Jovana Stojiljković i Marija Petrović.

Srpkinje su oscilirale i u odbrani i u napadu, padala im je koncentracija, što se negde može i očekivati s obzirom da se radi o izuzetno mladom timu. Nema sumnje da je i pritisak odigrao svoju ulogu, ali bi trebalo da je psihološka barijera sada probijena. Opravdana je uloga favorita, protiv ekipe koja ne pripada samom vrhu evropskog i svetskog rukometa, ali je pričično nepredvidiva i može da bude mnogo opasna ukoliko joj se ostavi prostor da pokaže svoj kvalitet.