Izvor: B92, Beta, 13.Jul.2010, 14:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vajs ostaje selektor Slovačke
Slovački trener Vladimir Vajs prihvatio je da ostane selektor fudbalske reprezentacije te zemlje i u naredne četiri godine.
Vajs je novinarima rekao da je njegova mlada, ali relativno iskusna ekipa na prošle nedelje završenom Svetskom prvenstvu pokazala "nove mogućnosti". On je izrazio nadu da će u budućnosti beležiti i bolje rezultate.
Slovačka je na Mundijalu u Južnoj Africi prošla grupnu fazu takmičenja i to pošto je u poslednjem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kolu pobedila branioca trofeja Italiju sa 3:2. U osmini finala Slovačke je izgubila od kasnijeg vicešampiona Holandije sa 1:2.
Vajs je na klupu Slovačke seo 2008. godine i ekipu odmah doveo do prvog velikog takmičenja u istoriji te zemlje.








