Srbija sa +25 do nove pobede i druge faze

Izvor: B92, 05.Dec.2021, 20:51

Rukometašice Srbije savladale su Kamerun 43:18 (19:9), u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Španiji.

Posle trijumfa nad Poljskom (25:21), Srbija je u jednoj trening utakmici upisala i novu pobedu i overila plasman u drugu fazu Svetskog prvenstva.

Kamerun nikada nije pobedio na Svetskom prvenstvu, pa tako ni protiv sastava Uroša Bregara nije imao nikakve šanse.
Najefikasnije na utakmici bile su Marija Agbaba sa sedam i Jelena Agbaba sa šest golova.

Stamenić je proglašena za igračicu utakmice i postigla je četiri gola, kao i Mitrović.

Kod Kameruna su se istakle Eko sa sedam i Ebanga sa četiri gola.

Srbija je počela dobrom odbranom i Kamerun nije dao gol u prva četiri minuta, ali je onda Eno proradila i Kamerun je uspeo da u jednom trenutku izjednači na 4:4.

Lovrić i Stamenić su sa krila razbijale Kamerun i Srbija se serijom 4:0 odlepila na +4, a prednost je zatim samo nastavila da raste.

Pored sjajne igre u napadu naših rukometašica, Risović je blistala na golu, a od devet golova Kameruna za poluvreme je šest postigla Eno, koja je uglavnom i šutirala na naš gol.

Na poluvremenu je bilo +10 (19:9).

Kamerun nije uspeo da postigne pogodak protiv Srbije u prvih 10 minuta drugog poluvremena, a Srbija je serijom 5:0 otišla na +15.

Rukometašice Srbije su igrale sve bolje i bolje i prednost je samo rasla.

Bregar je dao priliku nekim rukometašicama koje nemaju veliku minutažu, a na 10 minuta do kraja Srbija je imala +21 protiv Kameruna i posebno se istakao sjajan gol Mitrović, koja je felšom iznenadila golmana Kameruna i to je sigurno najlepši gol ovog dana na Svetskom prvenstvu.

Do kraja je Srbija odrađivala posao u jednoj rasterećenoj utakmici.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.