Španiji bronza na Svetskom prvenstvu

Izvor: B92, 29.Jan.2023, 20:48

Rukometaši Španije osvojili su bronzano odličje na Svetskom prvenstvu.

Oni su u meču za treće mesto bili bolji od Švedske rezultatom 39:36 (18:22).

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Figueras sa devet, Aleks Dušebajev sa sedam i Kanelas sa šest golova. Kod Švedske se istakao Ekberg koji je je postigao sedam, Lagergren pet, a Karsborgard i Klar po tri gola.

Šveđani su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bili bolji u prvom poluvremenu koje su završili sa četiri gola prednosti, ali je u drugih 30 minuta došlo do potpunog preokreta.

Podsetimo, Špancima je ovo druga bronzana medalja u nizu, dok Šveđani nisu uspeli da "odbrane" srebro.

U meču za najsjajnije odličje od 21 čas sastaju se Francuska i Danska.

Pogledaj vesti o: Twiter