Smederevac na prvom SP u streljaštvu u Nemačkoj

Izvor: B92, 27.Jun.2017, 23:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smederevac na prvom SP u streljaštvu u Nemačkoj

Mlada reprezentacija Srbije završila je učešće na Prvenstvu sveta za juniore, vazdušnim i malokalibarskim oružjem.

Na prvom Svetskom prvenstvu vazdušnim i malokalibarskim oružjem u Nemačkoj u sastavu reprezentacije Srbije bio je i smederevski strelac Veljko Ilić koji je nastupao u disciplinama malokalibarskom puškom.

Prvog dana, juniorskog prvenstva sveta, u disciplini 60 metaka iz ležećeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stava, srpski strelac se rezultatom od 607,6 krugova plasirao na 61. mesto.

Ekipno, sa Stevanom Jovanovićem i Lazarom Kovačevićem, reprezentacija Srbije je bila 16. sa ukupnim rezultatom od 1.833,5 krugova.

U kvalifikacijama Jovanović je bio 37. sa 614,1 krugom, a Kovačević 48. sa 611,8. Medalje su osvojili: zlatnu Kristijan Friman (Finska) 246,4 – raspucavanje 10,4, srebrnu Dragomir Jordače (Rumunija) 246,4 – 9,8, bronzu Jukun Liu (Kina) 225,5.

Ukupno je nastupilo 72 strelca. Za ulazak u finale bio je potreban rezultat od 619,6 krugova.

Ekipno, prva je Austrija 1.865,6 (svetski juniorski rekord), druga Norveška 1.858,0, treća Rusija 1.855,8.

Ukupno se takmičilo 19 ekipa.

Danas su održana nadmetanja iz trostava tri puta 40 metaka.

Ilić je zauzeo 67. mesto sa 1.129 krugova (380 klečeći stav, 383 ležeći stav, 366 stojeći stav).

Najbolje plasirani srpski reprezentativac bio je Stevan Jovanović sa 1.163 kruga. (390 klečeći, 395 ležeći, 378 stojeći stav).

Za plasman u finale nedostajala su mu samo tri kruga. Na 35. mesto se plasirao Lazar Kovačević sa 1.151 (386, 387, 378) krugom.

I u ovoj disciplini nastupila su 72 strelca. Ekipno, uz svetski juniorski rekord, prvo mesto je osvojila reprezentacija Madjarske sa 3.512 krugova, druga je Hrvatska sa 3.481 krugom, a treća Finska sa 3.481 krugom. Srpska reprezentacija je zauzela 14.mesto sa 3.443 kruga.

Ukupno je nastupilo 18 ekipa.

Zvanični program juniorskog šampionata planete danas je završen. Sutra su na programu revijalna takmičenja mikseva vazdušnim oružjem, u kojima srpska, kao ni mnoge druge selekcije, neće učestvovati.

Odmah po povratku iz Sula naše mlade strelce očekuje Prvenstvo Srbije malokalibarskim oružjem.

Državni šampionat za seniore biće održan vikend kasnije, odnosno 15, 16. i 17. jula kao poslednje takmičenje pred Prvenstvo Evrope malokalibarskim oružjem u Bakuu, u Azerbejdžanu, gde će u sastavu reprezentacije Srbije, ponovo biti Veljko Ilić i Jasmina Milovanović u selekciji sportskim pištoljem.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.