Slovenija - Alžir 1:0

Izvor: Politika, 13.Jun.2010, 17:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POLOKVANE – Fudbalska reprezentacija Slovenije pobedila je Alžir sa 1:0 u prvom kolu Grupe C na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Slovencima je ovo prva pobeda na svetskim prvenstvima, pošto su na prvom učešću, pre osam godina, pretrpeli sva tri poraza.

Pobednički gol za Slovence postigao je kapiten Robert Koren u 79. minutu, zbog velike greške golmana Alžira Fauzija Šaušija.

Alžirci >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << su utakmicu u gradu Polokvane završili sa 10 igrača, pošto je Abelkader Gezal isključen u 73. minutu zbog drugog žutog kartona.

Slovenija je sada prva u Grupi C, pošto su Engleska i SAD juče odigrali 1:1.

Slovenija u sledećem kolu igra protiv SAD, a Alžir protiv Engleske.