Senzacija i rekord tinejdžerke na Mundijalu

Izvor: B92, 25.Jul.2023, 09:58

Peti dan Svetskog prvenstva za žene počeo je rekordom, a nastavljen senzacijom.

Korejka Kejsi Fer postala je najmlađi fudbaler koji je nastupio na Svetskom prvenstvu, računajući i mušku konkurenciju.

Fer je sa 16 godina i 26 dana starosti ušla kao rezerva u 77. minutu u porazu svog tima od Kolumbije sa 2:0.

Ona je za osam dana mlađa od dosadašnje rekorderke Nigerijke Ifeani Čiđine sa SP 1999. godine.

Rekord u muškoj konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drži napadač Severne Irske Norman Vajtsajt koji je protiv Jugoslavije 1982. igrao sa 17 godina i 40 dana starosti.

Nažalost po Fer, inače rođene u SAD, ona neće po lepom pamtiti svoj debi zbog poraza svog tima u prvom kolu.

Kolumbijke su meč rešile u finišu prvog poluvremena golovima Kataline Usme iz penala u 30. i Linde Kaisedo u 39. minutu.

U prvom meču Grupe H, Nemačka je u ponedeljak savladala Maroko sa 6:0.

U drugom meču dana videli smo senzacionalan rezultat na startu drugog kola Grupe A.

Debitant na Mundijalu selekcija Filipina je šokirala jednog od domaćina ekipu Novog Zelanda sa 1:0.

Istorijsku pobedu Filipinima donela je Sarina Bolden golom na asistenciju Sare Egesvik u 24. minutu susreta.

Novozelađanke, koje su na startu turnira iznenadile jednog od potencijalnih favorita Norvešku su dominirale na meču, imale deset šuteva više, ali su upropastile sjajno otvaranje turnira.

U drugom meču grupe Švajcarska i Norveška su remizirale bez golova. Skandinavke su dominirale (13-7 šutevi), ali nisu uspele da vrate situaciju u grupi u potpuni egal.