SP: Srbija na +20, sa Grčkom za četvrtfinale

Izvor: B92, 17.Jul.2019, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaterpolisti Srbije očekivano lako i ubedljivo savladali su Južnu Koreju 22:2, u drugom kolu Svetskog prvenstva u Kvangdžuu.

"Delfini" uoči poslednjeg kola imaju tri boda, kao i Grčka, s kojom će u poslednjoj rundi u direktnom duelu odlučivati o prvom mestu.

Pobednik će ići direktno u četvrtfinale, a u slučaju nerešenog rezultata odlučivaće gol-razlika.

Zbog remija oba tima sa Crnom Gorom 10:10, a s obzirom da će "ajkule" sigurno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pregaziti domaćina, ukoliko Srbija i Grčka odigraju nerešeno, praviće se trougao u kojem će se tražiti najbolja gol-razlika.

Srbiju je do ubedljive pobede predvodio Nikola Jakšić sa pet pogodaka, a razornim udarcem je čak uspeo da razvali gol.

Po tri gola su postigli kapiten Miloš Ćuk i Đorđe Lazić, dvostruki strelci su bili Strahinja Rašović, Nikola Dedović i Radomir Drašović, a u strelce su se "upisali" još Dušan Mandić, Sava Ranđelović i Nemanja Vico.

Srbija na SP igra u podmlađenom sastavu, selektor Dejan Savić je dao slobodno našim najboljim vaterpolistima (Filip Filipović, braća Gojko i Duško Pijetlović, Stefan i Branislav Mitrović, Andrija Prlainović, Milan Aleksić) nakon što su osvajanjem Svetske lige u Beogradu ostvarili primarni cilj – plasman na Olimpijske igre 2020.

Kraj – 22:2!

8' Novi peterac za Južnu Koreju i prilika da postignu treći gol, kao i u prvom kolu. Međutim, Dobožanov brani glavom.

7' 22:2 Lak posao za Nikolu Jakšića za +20.

6' 21:2 Loš niz prekida Nemanja Vico sjajnim golom šraubom.

5' Nije dan Stojanoviću, novi promašaj, nakon čega Srbija propušta još jedan napad.

4' Igrač više za Južnu Koreju, isključen je Drašović, ali domaći igrači su prekombinovali i propustili šansu za treći gol.

3' 20:2 Srbija je sada u ritmu gol po napadu, novi postiže Radomir Drašović.

3' 19:2 "Delfini" kao da nadoknađuju sve propušteno iz prethodna dva perioda, mrežu trese i Strahinja Rašović.

2' 18:2 Ekspresna tri gola Srbije, opet pogađa Miloš Ćuk.

2' 17:2 Ozbiljniji pristup "delfina" na startu poslednjeg perioda, sjajan gol Đorđa Lazića.

1' 16:2 Drugi gol kapitena Miloša Ćuka na meču.

Kraj III četvrtine – 15:2

8' 15:2 Loš poslednji napad Srbije, ali Nikola Jakšić novim projektilom pokazuje koliko su se "delfini" opustili. Moglo je biti znatno ubedljivije.

8' Nova greška Stojanovića, sada u odbrani za isključenje. Lukad šut Seoa, ali odbrana Dobožanova.

7' Peterac za Srbiju, ali ni to nije pomoglo našem timu da okonča lošu seriju, Stojanović je pogodio stativu.

6' Opustili su se malo "delfini", propuštaju tri uzastopna napada. Pobeda je odavno izborena, sada se juri samo gol razlika.

5' 14:2 Odlična kontra domaćina, Kim je prevario Stojanovića i izborio peterac. Dobožanov je zakačio loptu, ali Seonuk Li ipak postiže gol za novu eksploziju oduševljenja na tribinama.

4' 14:1 Južna Koreja je nemoćna u napadu, a postaje sve nemoćnija i u odbrani. Opet se Nikola Dedović poigravao sa Jungom i zatresao mrežu.

3' 13:1 Novi neuspešan napad Srbije, koja se potom uspešno brani sa igračem manje, a onda u narednom napadu Dušan Mandić "popravlja" prethodni promašaj.

2' Projektil Mandića, ali je samo zatresao prečku.

1' 12:1 Dobra odbrana Junga, ali lopta ostaje u posedu Srbije. Fantastična asistencija iz desnog ugla za Đorđa Lazića na dva metra i novi gol "delfina".

* Dobožanov umesto Rističevića između stativa u drugom poluvremenu.

Poluvreme – 11:1

8' 11:1 Poslednji napad u prvom poluvremenu za +10, sjajan pogodak Strahinje Rašovića lob udarcem.

7' 10:1 Vraćaju "delfini" koncentraciju i odmah gol, kapiten Miloš Ćuk postiže prvi gol na meču.

6' Dobra akcija Južne Koreje, ali veliki promašaj Songa sa nekoliko metara. S druge strane, Rašović pravi faul u napadu.

* Meč je na kratko prekinut jer Jakšić toliko snažno šutirao da je izbacio stativu iz ležišta.

4' 9:1 Odbranili su jedan napad domaći vaterpolisti, ali ne i dva u nizu, fantastičan pogodak Nikole Jakšića.

2' 8:1 Drugi gol Nikole Jakšića na meču, ne mogu rivali da mu fizički pariraju.

1' 7:1 Novi napad preko centra, Lazić je iznudio petarac, koji realizuje Ognjen Stojanović.

* U prvom kolu, Grci su u prvom poluvremenu dali domaćinu dva puta po sedam golova, u drugom još 12.

Kraj I četvrtine – 6:1

7' 6:1 Iako se malo poigravao, Nikola Dedović postiže novi gol za Srbiju.

6' Dva dobra napada Srbije, ali odlično oba puta brani Jung.

5' 5:1 Ali "delfini" ne popuštaju, novi napad i novi gol, ovaj put pogađa Radomir Drašović.

5' 4:1 Prvi gol za Južnu Koreju, Hjomin Han je oduševio trenera i navijače.

4' 4:0 Zatresla se prečka Južne Koreje, nakon čega poentira i Nikola Jakšić iskoristivši grešku golmana Junga.

3' 3:0 Kontranapad Srbije i pogodak Đorđa Lazića.

2' 2:0 Odbrana Rističevića, pa faul u napadu. Potom dobra timska odbrana, nakon čega Viktor Rašović snažnim udarcem postiže novi gol.

1' 1:0 Odmah gol za Srbiju, strelac Sava Ranđelović.