SP: Pobeda Orlića za kraj

Izvor: B92, 23.Mar.2015, 02:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SP: Pobeda Orlića za kraj

Srpski hokejaši uzrasta do 18 godina pobeom su okončali učešće na Svetskom prvenstvu Divizije II, Grupe B u Novom Sadu.

Reprezentacija Srbije je u utakmici poslednjeg kola savladala selekciju Australije rezultatom 6:1.

Iako su bronzanu medalju obezbedili još dan ranije pobedom nad Kinom istim rezultatom, mladi srpski hokejaši sjajno su odigrali i poslednji meč na turniru. Potpuno zasluženo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su savladali ‘Kengure’ i potvrdili treće mesto na turniru.

Drugu utakmicu zaredom dva gola za naš nacionalni tim postigao je Luka Vukićević (uz jednu asistenciju), dok su se po jednom u strelce upisali Vladimir Živić, Lav Mitić, Filip Pajević i Lazar Leštarić. Jedini gol za ekipu Australije postigao je Tomas Stiven.

Prvo mesto na turniru i plasman u viši rang takmičenja (Divizija II, Grupa A) obezbedila je selekcija Rumunije koja je u duelu dve neporažene ekipe u prva četiri kola savladala Španiju posle produžetka rezultatom 4:3.

U nižem rangu takmičenja (Divizija III, Grupa A) igraće selekcija Australije koja je porazom od naše selekcije u poslednjem kolu ostala jedina ekipa koja nije zabeležila trijumf na šampionatu.

Prema izboru Direktorata turnira za najboljeg napadača Svetskog prvenstva izabran je kapiten reprezentacije Srbije Lazar Leštarić. Najbolji bek je hokejaš novog prvaka Rumunije Tihamer Giorfi, dok je prvi čuvar mreže Svetskog šampionata golman Španije Alehandro Reneses.

U izboru stručnog štaba našeg nacionalnog tima, za najboljeg igrača reprezentacije Srbije izabran je golman Jug Mitić.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Mladi hokejaši ostali u drugoj diviziji SP

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Mar.2015

Svetsko prvenstvo u hokeju za igrače do 18. godina završeno je sinoć na Spensu. Reprezentacija Srbije zauzela je treće mesto i osvojila bronzanu medalju, čime je obezbedila mesto u drugoj diviziji i na narednom šampionatu...Prethodnih 7 dana šest reprezentacija sa tri kontinenta pokušavalo je...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.