SP

Izvor: Piplmetar.rs, 30.Jul.2023, 22:30

SP

Fudbalerke Nigerije napravile su veliko iznenađenje u drugom kolu grupe B Svetskog prvenstva, pošto su u Brizbejnu pobedile jednog od domaćina turnira Australiju sa 3:2.
Nigerija i Kanada sada vode u ovoj grupi sa po četiri boda, Australija ima tri, dok je Republika Irska bez bodova.
U poslednjem kolu sastaju se Nigerija i Republika Irska, odnosno Australija i Kanada, tako da domaćin mora da pobedi kako bi prošao >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << u osminu finala.
Povele su Australijanke u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu golom Emili van Egmond. To nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu, jer su samo pet minuta kasnije Nigerijke došle do izjednačenja preko Učene Kanu.
Nigerija je u nastavku zaigrala sjajno i preokrenula pogocima Ohele u 65. i Ošoale u 72. minutu.
Australija je poraz ublažila golom Kenedijeve u desetom minutu zaustavnog vremena.