Rukometašice Srbije preko Slovačke do Svetskog prvenstva

Izvor: Beta, 21.Apr.2021, 20:10

Rukometašice Srbije plasirale su se danas na Svetsko prvenstvo pošto su i u Beogradu, u revanš meču baraža, pobedile selekciju Slovačke sa 32:25 (13:12).U prvom meču baraža, Srbija je na gostovanju savladalu Slovačku sa 26:19.Najefikasnije u domaćoj selekciji bile su Katarina Krpež-Šlezak i Dragana Cvijić sa sedam golova, dok su po četiri gola postigle Jelena Lavko i Jovana Kovačević.U selekciji Slovačke bolja od ostalih bila je Barbora Lanc sa šest golova, a Karin Bujnošova je dodala četiri gola.Tokom celog prvog poluvremena Slovačka je držala rezultatski priključak, ali je Srbija sredinom drugog poluvremena prelomila meč i na kraju slavila sa sedam golova razlike.Svetsko prvenstvo igra se od 2. do 19. decembra ove godine u Španiji.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.