Izvor: B92, 03.Jan.2014, 18:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RSS: Rukometašicama 300.000€
Rukometni savez Srbije (RSS) nagradio je rukometašice sa 300.000 evra za osvajanje srebrne medalje na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u našoj zemlji.
RSS je nagradio i selektora Sašu Boškovića novim ugovorom do 2016. godine, što znači da bi mogao da predvodi naše devojke i na Olimpijskim igrama u Riju.
Novi ugovor do kraja olimpiskog ciklusa dobio je i selektor muške selekcije Vladan Matić, čiji tim za desetak dana očekuje Evropsko prvenstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Danskoj.
Na sednici Upravnog odbora je odlučeno da će nagrada rukometašicama biti isplaćena iz sopstvenih sredstava, u periodu kada nagrade za ostvarene sportske rezultate bude isplaćivala i država, navedeno je u saopštenju.
Bošković je trener ženske reprezentacije Srbije od avgusta 2011. godine, a pre toga je trenirao Knjaz Miloš (žene), Partizan (muškarci) i Dinamo iz Pančeva (žene).
Naše rukometašice ove godine očekuje nastavak kvalifikacija za EP koje će se u decembru održati u Hrvatskoj i Mađarskoj, a sledeće godine kvalifikacije za SP u Danskoj.
Matić je trener rukometaša Srbije od oktobra prošle godine, a pre toga je trenirao slovenačkog prvoligaša Celje.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo, Evropsko prvenstvo
RSS nagrađuje srebrne devojke 300.000 evra
Izvor: Studio B, 03.Jan.2014
Rukometni savez Srbije je na sednici održanoj u Beogradu doneo odluku da osvajačicama svetskog srebra isplati 300.000 evra nagrade. ..Saopšteno je da će ta nagrada biti isplaćena iz sopstvenih sredstava, u periodu kada ih za ostvareni uspeh bude nagrađivala i država...Takođe verifikovani su i...








