Izvor: RTS, 22.Feb.2012, 20:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protiv domaćina na Svetskom prvenstvu
Stonoteniseri u grupi sa selekcijom domaćina, Portugalom, Singapurom, Češkom i Španijom - odlučeno žrebom u Dortmundu. Stonoteniserke su takođe u grupi sa Nemicama, kao i Japanom, Poljskom, Španijom i Francuskom.
Stonoteniseri Srbije igraće na svetskom ekipnom prvenstvu koje će se od 25. marta do 1. aprila igrati u Nemačkoj u grupi sa selekcijom domaćina, Portugalom, Singapurom, Češkom i Španijom. odlučeno je danas žrebom u Dortmundu.
Srpske stonoteniserke >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << takođe su u grupi sa Nemicama, a pored ta dva tima u Grupi C naći će se i Japanke, Poljakinje, Španjolke i Francuskinje.
Na turniru u Dortmundu srpski stonoteniseri igraće u Grupi B, a plasman u četvrtfinale direktno će izboriti proplasirana ekipa, dok će drugi i treći igrati osminu finala. Taj rezultat pokušaće da postignu reprezentativci Srbije Aleksandar Karakašević, Marko Jeftović, Žolt Pete i Dragan Subotić.
Gabrijela Feher, Ana Marija Erdelji, Monika Molnar i Andreja Todorović predstavljeće Srbiju u ženskoj konkurenciji.
Vladajući svetski šampioni iz 2010. Kinezi igraće u Grupi A. Oni su osvojili poslednjih pet timskih Svetskih prvenstava i ukupno imaju 17 zlatnih medalja. Njihove koleginice takođe su 17 puta bile najbolje na svetu, ali je na poslednjem takmičenju u Moskvi 2010. selekcija Singapura napravila podvig i osvojila zlato posle osam uzastopnih trijumfa Kineskinja.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo, Japan










