Preokret Japana protiv Španije za osminu finala, Nemačka eliminisana

Izvor: Beta, 01.Dec.2022, 23:50

Fudbaleri Japana pobedili su večeras Španiju sa 2:1, u meču poslednjeg trećeg, kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.Ovom pobedom Japan je izborio plasman u osminu finala i to kao prvoplasirana ekipa u grupi. U osminu finala, sa drugog mesta u grupi, ide i Španija. Takmičenje su završile Nemačka i Kostarika.Japan je osvojio šest bodova, Španija četiri, isto koliko i Nemačka na trećem mestu, ali Španija ima bolju gol razliku, a Kostarika je na četvrtom mestu sa tri boda.Japan će u osmini finala igrati protiv Hrvatske, a Španija protiv Maroka.Strelci za Japan, u večerašnjem meču, bili su Rutsu Doan u 48. i Ao Tanaka u 51. minutu, dok je gol za Španiju postigao Alvaro Morata u 11. minutu.Prvu šansu na meču imao je Japan u 10. minutu. Ito je šutirao iskosa, ali je pogodio spoljnji deo mreže.Samo minut kasnije Španija je stigla do vodjstva golom Alvara Morate. Aspilikueta je centrirao sa desne strane, a Morata je uspeo glavom da zatrese mrežu.Do kraja poluvremena, Španija je kontrolisala igru. Mnogo više je Španija imala loptu u svojim nogama, uputila je i više udaraca ka golu, ali nije uspela da stekne ubedljiviju prednost.Na startu drugog poluvremena Japan je stigao do izjednačenja. Rutsu Doan je ...