Posle oluje - sunce: Srbi u polufinalu SP

Izvor: Mondo, 13.Sep.2018, 10:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle oluje - sunce: Srbi u polufinalu SP

Srpski veslači Miloš Vasić i Nenad Beđik trijumfovali su u svojoj četvrtfinalnoj grupi na Svetskom prvenstvu u Plovdivu, a plasman dalje obezbedio je i skifista Marko Marjanović

Foto: Guliver/Getty images/Philipp Schmidli

Miloš Vasić i Nenad Beđik izborili su plasman u polufinale Svetskog prvenstva za veslače u Plovdivu, pošto su jutros pobedili u svojoj četvrtfinalnoj grupi. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

Srpski dvojac ostvario je drugu pobedu na šampionatu, nakon kvalifikacione trke. Oni su zabeležili rezultat 6:26,10 minuta i prošli kroz cilj pre evropskih vicešampiona, Francuza Valentina i Teofila Onfreja.

U polufinale se plasirao i skifista Marko Marjanović, koji je osvojio treće mesto u svojoj četvrtfinalnoj grupi vremenom 6:57,79 minuta.

Srpski reprezentativci veslali su četvrtfinalne trke dan kasnije u odnosu na predviđeni program. Umesto u sredu, oni su na stazu izašli jutros, jer je oluja odložila jučerašnji program na šampionatu.

Vasić i Beđik boriće se za finale u petak od 8.03 sati, a Marjanović 50 minuta nakon njih. Tri prvoplasirana čamca izboriće plasman u A finale, a ostali u B finale.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.