Izvor: Danas, 08.Sep.2014, 23:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokazati pravo lice
Beograd - Odbojkaši Srbije upisali su četiri pobede u grupi A na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i sa šest prenetih bodova se plasirali u drugu fazu, ali ukoliko značajno ne poprave formu pitanje je da li će u okršajima sa Italijom, SAD, Francuskom i Iranom imati čemu da se nadaju. Selektor Igor Kolaković uverava da je za njih planetarna smotra tek sada počela, te da na treninzima do srede i duela sa Italijom (16.40) >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << treba dodatno da se uigraju kombinacije u napadu.
Prvi protivnici „azuri“ možda jesu igrali bledo i prenose samo dva boda, ali ne treba smetnuti s uma da je reč o odbojkaškoj naciji koja trenutno u vlasništvu ima bronze sa Olimpijskih igara u Londonu i iz ovogodišnje Svetske lige. Ništa lakše neće biti ni protiv SAD koje prenose četiri boda, a nedavno su osvojile Svetsku ligu u Firenci. Treći protivnik izabranicima Igora Kolakovića biće Francuska koja ne slovi za odbojkašku naciju, ali se s vremena na vreme pojavi generacija koja zablista. Tako je verovatno i sada jer su „trikolori“ preneli sedam bodova i kreću se dobrim kursom prema dugo čekanoj medalji s obzirom da su na SP samo jednom stigli do odličja i to bronze 2002. Poslednji protivnik, ali nikako naivan, jeste Iran koji pod dirigentskom palicom Slobodana Kovača doživljava renesansu. Predstavnik Azije skoro nikada nije prolazio u drugu fazu velikih takmičenja, a onda je pod nadzorom našeg stratega počeo da pravi čuda. U ovogodišnjoj Svetskoj ligi osvojeno je četvrto mesto, dok su iz grupe D preneli pet bodova.
Najbolje dve ekipe iz svake grupe proći će u polufinale.

















