POBEDA U DABLINU: Srbija u predvorju Rusije!

Izvor: Večernje novosti, 06.Sep.2017, 00:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U 55. minutu meča na “Aviva” stadionu utihnuo je navijački uragan sa tribina kojim je domaća publika pokušala da nanese svoju selekciju na naš tim. Kolarov širom otvorio vrata Mundijalu Od izveštača “Novosti” - DABLINALEKSANDAR Kolarov to radi najbolje! Utišao je pre godinu dana Albance u nevažnoj utakmici, ali u najvažnijem meču u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji je u Dablinu otišao >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << 45.000 pristalica Republike Irske. Predvorje Svetskog prvenstva koje će se sledeće godine održati u najvećoj zemlji na svetu sada je širom otvoreno pred otlovima koji su slavili u Dablinu -1:0 (0:0) i to sa igračem manje.Kakva noć u prestonici Republike Irske za selektora Slavoljuba Muslina i njegove "orlove" i kakav način da fudbalska reprezentacija Srbije približi teoriju i praksu u kalkulacijama za odlazak na Mundijal na nivo statističke greške.U 55. minutu meča na “Aviva” stadionu utihnuo je navijački uragan sa tribina kojim je domaća publika pokušala da nanese svoju selekciju na naš tim. Nemanja Matić je, po dobrom običaju, započeo akciju na polovini Iraca, lopta je u bitnom trenutku napada došla do Filipa Kostića koji je asistirao Kolarovu, koji se kao brzi vod stuštio u kazneni prostor domaćina i zakucao loptu od prečku u gornji levi ugao. Golman Republike Irske Daren Rendolf je svojom intervencijom samo ulepšao ovo malo fudbalsko remek delo.Pročitajte još FLEŠ IZ REPUBLIKE IRSKE: Albanac provocirao, navijači besprekorniSrbija je do tog 55. minuta čekala da vidi čime će Irci da joj zaprete. A selekcija Martina O'Nila je pretila igrom koju je možda malo ko očekivao. Lopta je, začudo, bila više na zemlji, nego u vazduhu, kako smo možda očekivali. Srbija je u idealnom trenutku meča postigla pobedonosni gol, ali je samo 13. minuta kasnije morala sa čovekom manje u finiš utakmice.PREDSEDNICI NA CENTRU DOMAĆIN je u Dablinu odlučio da pre intoniranja himni dve države, fudbalere obe selekcije pozzdrave na terenu predsednik Irske Majkl Higins i predsednici oba fudbalska saveza, Slaviša Kokeza i Toni Ficdžerald. Nikola Maksimović je kao poslednji čovek odbrane, posle kiksa Jagoša Vukovića oborio napadača Irske i od turskog sudije Čakira, sasvim opravdano, dobio direktan crveni karton.Irci su već tada uveliko igrali svojim starim stilom i dugim loptama pokušavali nemoguće. Golman Srbije Vladimir Stojković je pred kraj utakmice odbranio jedan zicer, ali je novi peh zadesio “orlove” u 85. minutu, kada je zbog povrede zadnje lože Vuković morao da ostane skoro bespomoćan na terenu, jer je Muslin već izvršio tri izmene. Mudro, prešao je u napad gde je bio potpuno usamljen, a “orlovi” su na terenu i u pet minuta nadoknade vremena sačuvali velika tri boda.Pročitajte još Martin O'Nil: A, penal za nas? Vels je u utorak uveče slavio u Moldaviji, a Austrija je u Beču remizirala sa Gruzijom. To znači samo jedno: Teoretski, Srbija je jednom nogom već na Mundijalu u Rusiji, a praktično će nam 6. oktobra u Beču možda trebati samo bod i poslednjem kolu protiv Gruzije još toliko da bi Srbija konačno, posle osam godina videla kako izgleda kada se opet nađe na najvećem i najvažnijem takmičenju na planeti.REPUBLIKA IRSKA – SRBIJA 0:1 (0:0)STRELCI: Aleksandar Kolarov u 55.minutu za Srbiju. Stadion “Aviva” u Dablinu. Gledalaca: 45.000. Sudija: Čunejt Čakir (Turska) 7.REPUBLIKA IRSKA: Rendolf 6 – Kristi 6, Dafi 6,5, Klark 6,5, Vard 6 (od 72. O'Douda - ) -Hulahan 6,5 (od 68. Marfi 6), Mejler6 (od 79. Hurihan 6 ), Brejdi 6 – Volters 6, Meklin 6 – Long 6.SRBIJA: Stojković 7,5 – Ivanović 7,5, Maksimović 6,5, Vuković 6,5, Rukavina 6,5 -Kolarov 8, Milivojević 6,5, Matić 7 – Kostić 7(72. S. Mitrović -), Tadić 6,5(od 81. Gudelj -), A. Mitrović 6,5 (od 79. Prijović -). Crveni karton: Nikola Maksimović (Srbija) u 68. minutu.IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Kolarov (Srbija). GRUPA DRepublika Irska - Srbija 0:1 (0:0)Austrija - Gruzija 1:1 (1:1)Moldavija - Vels 0:2 (0:0)TABELA: Srbija 18, Vels 14, Irska 13, Austrija 9, Gruzija 5, Moldavija 2.9. kolo (6. oktobar): Gruzija - Vels (18.00), Austrija - Srbija (20.45), Republika Irska - Moldavija (20.45).10. kolo (9. oktobar, 20.45): Srbija - Gruzija, Moldavija - Austrija, Vels - Republika Irska.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.