ORLOVI BEZ MEDALjE U KINI: Skola i Kampaco zaustavili Srbiju

Izvor: Večernje novosti, 10.Sep.2019, 16:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"ORLOVI" BEZ MEDALjE U KINI: Skola i Kampaco zaustavili Srbiju

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od Argentine 97:87 (23:25, 26:29,18:14, 29:20) u četvrfinalu Svetskog prvenstva u Kini Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Kini, pošto je danas u četvrfinalu izgubila od Argentine sa 87:97 (23:25, 26:29, 18:14, 20:29).Srbija će se tako boriti za plasman od petog do osmog mesta, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << će se Argentina za finale šampionata sveta boriti s pobednikom meča SAD - Francuska.Argentinu je do pobede vodio Luis Skola sa 20 poena, Fakundo Kampaco je dodao dva poena manje, a Patrisio Garino 15.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Srbija-Argentina 87:97 U redovima Srbije najbolji je bio Bogdan Bogdanović sa 21 poenom, Nemanja Bjelica je postigao 18, a Nikola Jokić 16 poena.Argentina je mnogo bolje počela meč, šutirala je bez greške i vrlo brzo je stigla do osam poena prednosti - 4:12.Srbija je uspela da se vrati zahvaljujući pre svega slobodnim bacanjima i dobrom skoku, pa je tri i po minuta pre kraja prve deonice izjednačila (16:16), da bi potom i povela.Lučić je sjajnom blokadom zaustavio napad Argentine, a Gudurić je u kontranapadu doneo Srbiji prvo vođstvo - 23:21.PROČITAJTE JOŠ: Jović: Odbrana zakazala, Bogdanović: Argentinci pokazali da su tim Argentinci su na prvi odmor otišli sa dva poena prednosti, ali su na početku druge deonice napravili seriju 9:0 i ponovo se odlepili na 28:36.Simonović je u 16. minutu meča pogodio tek prvu trojku za Srbiju (34:39), nakon toga pogodili su Jović i Bogdanović, ali je Argentina na sve to imala odgovor - trojkom. Argentinci su u prvom poluvremenu za trojke šutirali 9/16 i na veliki odmor su otišli sa plus pet - 49:54.Argentina je u trećoj četvrtini održavla prednost od pet do sedam poena sve do tri minuta pre kraja kada je Bjelica na isteku napada pogodio trojku, a potom i jedno slobodno bacanje (65:66). Izabranici Aleksandra Đorđevića su nakon toga propustili tri prilike i da povedu.PROČITAJTE JOŠ: POZNATO ŠEST UČESNIKA OI: Srbija na 40 minuta do vize za Japan? U poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 67:68 za Argentinu, a Gurović je odmah na početku trojkom doneo prednost Srbiji - 70:68.Međutim, promašaj Jokića, faul u napadu Jovića i tri vezane trojke na drugoj strani donele su Argentini novo vođstvo - 72:76. Srbija je nastavila da ređa promašaje, Argentina je pogodila sve što je šutnula ka košu i tri minuta pre kraja meča stigla i do najveće prednosti od 11 poena - 76:87.Trojka Bogdanovića minut i 20 sekundi pre kraja (85:91) donela je malu nadu Srbiju, ali četiri brza poena Argentine stavila su tačku na ovaj meč.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.