Nove zlatne medalje za Ledecki i Mekion

Izvor: B92, 29.Jul.2023, 19:42

Američka plivačica Kejti Ledecki osvojila je zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

Ledecki je slavila rezultatom 8:08,87 minuta i tako stigla do svoje šeste zlatne medalje u ovoj disciplini na svetskim prvenstvima.

Ova 26-godišnja plivačica je osvojila je 16. svetsko zlato u pojedinačnoj konkurenciji, a ukupno 21. računajući i štafete.

Srebro je pripalo Kineskinji Li Bingdži (8:13,31), a bronza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Australijanki Arijan Titmus (8:13,59).

Australijska plivačica Kajli Mekion odbranila je titulu svetske šampionke na 200 metara leđnim stilom pošto je finalnu trku isplivala za 2:03,85 minuta.

Ona je tako potvrdila svoju dominaciju u svetskom leđnom plivanju, pošto je u Fukuoki već osvojila zlato na 50 i 100 metara leđno.

Kao i na 100 metara leđno, ova 22-godišnja Australijanka je slavila ispred Amerikanke Regan Smit (2:04,94), dok je bronzu osvojila Kineskinja Peng Suvej (2:06,74).

Francuz Maksim Gruse okitio se zlatom u trci na 100 metara delfin stilom pošto je finalnu trku isplivao za 50,14 sekundi. Srebro je pripalo Kanađaninu Džoš Liendu (50,34), dok je se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Amerikanac Der Ros (50,46).

U poslednjem finalu pretposlednjeg dana Svetskog prvenstva u Fukuoki, australijska mešovita štafeta 4x100 metara slobodno srušila je svetski rekord s 3:18,83 minuta. Srebro je osvojila štafeta SAD (3:20,82), a bronzu štafeta Velike Britanije (3:21,68).