Neuništivi Jusa Bolt

Izvor: Sportske.net, 22.Jul.2017, 00:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neuništivi Jusa Bolt

Svetski rekorder i višestruki olimpijski šampion jamajčanski atletičar Jusein Bolt pobedio je večeras u trci na 100 metara na mitingu Dijamantske lige u Monaku.

Bolt je pobedio rezultatom 9,95 sekundi i ispunio cilj koji je zacrtao pre takmičenja, da trči ispod 10 sekundi.

Drugo mesto zauzeo je Amerikanac Ajzea Jang rezultatom 9,98 sekundi, a treći kroz cilj prošao je Akani Simbine iz Južne Afrike sa 10,02 sekunde.

Miting u Monaku je poslednja >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << provera za Bolta pred Svetsko prvenstvo u Londonu u avgustu, gde je ranije najavio da će završiti karijeru.

U trci na 400 metara pobedio je olimpijski šampion Vejd Van Nikerk rezultatom 43,73 sekunde, što je rekord mitinga. Drugi je bio atletičar iz Bocvane Ajzea Makvala sa 43,84, a treći je bio njegov sunarodnik Baboloki Tebe rezultatom 44,26 sekundi.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.