NIKO NEĆE RADITI OSIM BOLNICA: Peru proglasio dan baraža za SP praznikom

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Jun.2022, 16:00

NIKO NEĆE RADITI OSIM BOLNICA: Peru proglasio dan baraža za SP praznikom

Igraju protiv Australije u Kataru.

Predsednik Perua Pedro Kastiljo proglasio je nacionalni praznik 13. jun kada će fudbalska reprezentacija te južnoameričke države igrati meč protiv Australije za plasman na Mundijal u Kataru. Vest je narodu Perua saopštio ministar kulture te zemlje Alehandro Lalas, koji je precizirao da tog dana nijedna državna ustanova osim bolnica neće raditi.

 - Savet ministara je odlučio da čitav dan bude praznik kako bi naš narod gledao >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kako reprezentacija ide na Svetsko prvenstvo u Kataru. To će motivisati ljude da se organizuju, mogu da izađu i na ulicu da se ujedine u ovom velikom momentu. Smatramo da je to događaj zajedništva, nacionalizma i nacionalnog identiteta i od kojeg privatni sektor može opciono imati koristi - rekao je Lalas.

Peru i Australija sastaće na neutranom terenu, na stadionu Al Rajan u Kataru, a pobednik će igrati na Svetskom prvenstvu.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.