Mundijal bez Italije - tragedija

Izvor: Mondo, 19.Dec.2017, 15:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Mundijal bez Italije - tragedija"

"Pre nego što sam postao direktor, bio sam navijač, i moram priznati da je Svetsko prvenstvo bez Italije tragedija", rekao je Đani Infantino, predsednik FIFA.

Foto: AP/Luca Bruno

Đani Infantino, predsednik Svetske fudbalske federacije (FIFA), izjavio je kako je predstojeće Svetsko prvenstvo, koje će se 2018. godine održati u Rusiji, bez Italije tragedija.

"Azuri" se >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << nisu kvalifikovali za Mundijal, prvi put nakon 1958. godine. Italija je u baražu evropskih kvalifikacija za SP eliminisana od Švedske.

"Pre nego što sam postao direktor, bio sam navijač, i moram priznati da je Svetsko prvenstvo bez Italije tragedija. Očigledno je da postoji potreba da naporno radite kako bi vratili Italiju tamo gde joj je mesto, u svetski vrh", rekao  je Infantino, koji je prisustvovao ceremoniji dodele priznanja Olimpijskog komiteta Italije u Rimu.

Svetsko prvenstvo u Rusiji održaće se od 14. juna do 15. jula 2018. godine, a titulu brani reprezentacija Nemačke.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.