Izvor: Politika, 04.Avg.2013, 20:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mitjev i Grujić vicešampioni sveta
Naši kajakaši osvojili srebro na 200 m na Svetskom prvenstvu za mlađe seniore u Kanadi
Prvu i zasad jedinu medalju za naš kajak na Svetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore osvojili su Nebojša Grujić i Uroš Mitjev u konkurenciji mlađih seniora (do 23 godine).
U Velandu u Kanadi, na regatnoj stazi na Nijagari, mladi Šapčani osvojili su srebrnu medalju u trci dvoseda na 200 metara preveslavši stazu za 32,072 sekunde. Brži od njih bili su samo >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Rusi Aleksandar Nikolajev i Mihail Tamonov i to za 0,437 sekundi (31,637), a bronzana medalja pripala je mađarskoj posadi Bence Horvat, Mate Solmonji (32,109). Za njima ciljem su prolazili dvosedi Bugarske, domaćina Kanade, Belgije, Argentine, Švedske i Nemačke.
I nedavno na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u poznanju Grujić i Mitjev su osvojili drugo mesto, a i tada ispred njih bili su Rusi Nikolajev i Tamonov, a zanimljivo je da je tada razlika bila samo 0,072 sekunde između ove dve najperspektivnije mlade posade sveta na 200 m. Inače, Mitjev i Grujić su debitovali u seniorskoj reprezentaciji Srbije ove godine na Svetskom kupu u Segedinu i prijatno iznenadila čak i stručnjake osvojivši bronzanu medalju u najjačoj seniorskoj konkurenciji.
Nažalost vicešampion Evrope na 200 m u seniorskoj konkurenciji i prvak Mediterana Marko Dragosavljević nije uspeo da se u Velandu domogne odličja, iako je bio odličan u kvalifikacijama i superioran u polufinalu. U A finalu sa 34,873 sekunde zauzeo je peto mesto. Pobedio je već pomenuti Rus Aleksandar Nikolajev (34,702) ispred Mađara Mikloša Dudaša (34,760), dok su bronzane medalje osvojila dvojica takmičara. Bugarin Kristijan Dušev, pastorak Nataše Janić-Dušev i brat Olimpije Dušev, koja se takmiči za Srbiju i Španac Karlos Garote preveslali su stazu za 34,783 sekunde – samo devet stotih delova sekunde brže od našeg reprezentativca. O raspodeli medalja odlučivale su i najsitnije greške i foto – finiš.
Olimpija Dušev je pobedila u B Finalu K-1 na 200 m sa 43,003 sekunde i zauzela 10. mesto u ukupnom plasmanu.
U A finalu na 200 m u konkurenciji juniora nastupio je Nemanja Stanivuković i sa 36,390 sekundi zauzeo šesto mesto, zaostavši za pobednikom Mađarom Balažom Birkašem samo 0,691 sekundu.
Sinoć po našem vremenu u A finalu na 1.000 m za medalju borio se i naš četverac u sastavu Boltić, Torubarov, Aleksić, Dragosavljević.
Ž. B.
objavljeno: 05.08.2013.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo
Mitjev i Grujić doneli prvu medalju kajaku, četvercu malo falilo za bronzu u A finalu
Izvor: Blic, 05.Avg.2013, 00:20
Uroš Mitjev i Nebojša Grujić osvojili su srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore, koje se održava u Kanadi...Srpski dvojac u konkurenciji mlađih seniora, bio je drugi u disciplini K-1 200 metara, preveslavši zadatu deonicu za 32,072 sekunde. Ispred njih...
Kajakaši Grujić i Mitjev osvojili srebro na SP!
Izvor: Telegraf.rs, 05.Avg.2013
Sa vremenom 32 sekunde i 72 stotinke Nebojša Grujić i Uroš Mitjev osvojili su srebrnu medalju na prvenstvu sveta za juniore i mlađe seniore





