Košarkašice SAD četvrti put uzastopno šampionke sveta

Izvor: Beta, 01.Okt.2022, 10:35

Ženska košarkaška reprezentacija SAD osvojila je danas četvrti put uzastopno titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Sidneju pobedila Kinu sa 83:61 (18:13, 25:20, 25:14, 15:14).Američki tim predvodile su Ejdža Vilson sa 19 poena i pet skokova i Kelsi Plam sa 17 poena. Džuvel Lojd u pobedi je učestvovala sa 11 poena, a Čelsi Grej sa 10 poena i osam asistencija.U ekipi Kine Jueri Li postigla je 19 poena uz 12 skokova, Tongtong Vu dodala je 13 poena, a Siju Vang 11.Ženska selekcija SAD sada ima 11 zlatnih medalja na svetskim šampionatima, od čega četiri uzastopne."Osećaj je sjajan. Došle smo ovde sa zadatkom i uspele smo. Osvojile smo zlato. Sada idemo kući sa medaljom. Osećaj je sjajan, Australija je bila sjajna prema nama. Nisam videla nijednog kengura, ali to je u redu pošto odlazim sa zlatom", rekla je Vilson, koja je proglašena za najkorisnijeg igrača (MVP) turnira.Pobeda od 21 poena je najubedljivija u finalima svetskih prvenstava za košarkašice, a prethodni rekord od 20 poena takodje su držale Amerikanke.Američki tim je turnir završio sa svih osam pobeda, uz prosek od 98,9 postignutih poena, a svaku pobedu ostvario je uz prosečnu razliku od 40,8 poena. Pobeda u finalu je ...
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo