Poraz Srbije u Estoniji, meč protiv Izraela odlučujući

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Feb.2019, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaška reprezentacija Srbije, u prepunoj dvorani "Saku Surhol" u Talinu, nije uspela da savlada Estoniju i overi plasman na Svetsko prvenstvo u Kini. Posle dramatične završnice, domaćin je slavio – 71:70 (14:16, 17:18, 18:20, 22:16).

Za plasman na SP, naš tim će morati u nedelju 24. februara od 16.00 časova u dvorani „Aleksandar Nikolić" da savlada Izrael.

Estonci su bolje otvorili meč iskoristili nekoliko promašaja našeg tima i posle minut >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i po poveli 6:0. Međutim, izabranici selektora Đorđevića su brzo uspostavili ravnotežu i posle trojke Teodosića i poena Raduljice zaokružili seriju 11:1 i došli do 11:7. Prva četvrtina završena je sa dva poena prednosti za Srbiju (16:14), iako je prednost mogla da bude i mnogo veća.

Drugu četvrtinu naš nacionalni tim otvorio je odlično, pa je posle nekoliko dobrih akcija i nove trojke kapitena Teodosića u 13. minutu imao 23:16. Ipak, Estonija se držala u igri, koristila naše promašaje u napadu, pa je u 16. minutu bilo nerešeno – 27:27. Usledila je mini serija Srbije od 5:0, za 32:27, a na poluvreme je naš tim otišao sa „plus tri" – 34:31.

Treću četrvtinu trojkom je otvorio Teodosić (37;33), ali su domaći ponovo izejdnačili posle samo minut igre (37:37). Ipak, odlični Milosavljević, Avramović i Jelovac su pogodili za 46:39 u 27. minutu. Estonci još jednom hvatajupriključak u finišu treće deonice i vraćaju se na „minus dva" (48:50), a naš tim na poslednju pauzu odlazi sa 54:49.

I poslednju deonicu Teodosić je otvorio trojkom (57:49), ali Srbija nikako nije uspevala da napravi značajniju prednost, pošto su Estonci ponovo izjednačili u 34. minutu, posle serije 10:2 – 59:59. Posle trojke Kicing, domaći su prvi put poveli od samog starta meča – 62:59, ali je odmah nuzvratio Jelovac (62:62). Na 4:17 do kraja, Teodosić je pogodio dva penala (64:62), ali uzvraća Kulamae (64:64). Jelovac pogađa za 66:64, ali Estonci još jednom izjednačuju.

U posednja dva minuta ulazi se sa nerešenim rezultatom – 66:66. Raduljica poentira 1:23 pre poslednje sirene (68:66), a Kicing ponovo izjednačuje minut pre kraja – 68:68. Teodosić je pokušao ali je blokiran, a Rieste pogađa trojku deset sekundi pre kraja za prednost Estonije – 71:68. Našem timu ostaje poslednji napad, Teodosić promašuje trojku, ali loptu hvata Jelovac, pokušava za tri, pa je fauliran tri sekunde pre kraja. Jelovac pogađa prva dva penala, promašuje treći, Milosavljević pokušava iz teške pozicije, ali ne uspeva i počinje slavlje Estonije – 71:70.

Najefikasniji u Talinu bio je Jelovac sa 19 poena, Miloš Teodosić i Dragan Milosavljević dodali su po 16, a kod Estonaca po 18 su dali Kristijan Kulamae i Kristijan Kangur.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...