Kolašinac ostao bez finala!

Izvor: RTS, 07.Mar.2014, 16:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolašinac ostao bez finala!

Srpski dvoranski rekorder u bacanju kugle Asmir Kolašinac nije uspeo da se plasira u finale na Svetskom prvenstvu u poljskom Sopotu. Kolašinac je kvalifikacije završio na 13. mestu, sa bačenih 20 metara i četiri centimetra.

Srpski atletičar Asmir Kolašinac nije uspeo da se plasira u finale u bacanju kugle na dvoranskom Svetskom prvenstvu u Sopotu, pošto je u kvalifikacijama zauzeo 13. mesto. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Srpski dvoranski rekorder u bacanju kugle takmičenje je završio rezultatom od 20 metara i četiri centimetara. On je u prvoj seriji bacio 20,04 metra, a u drugoj i trećoj seriji je prestupio.

Za plasman u finale bio je dovoljan rezultat 20,26 koji je kao osmoplasirani takmičar ostvario reprezentativac Rusije Aleksandar Lesnoi. Najbolji rezultat u kvalifikacijam ostvario je nemački reprezentativac David Štorl sa 21,24 bačenih metara.

"Nisu mu odgovarali uslovi. Bacao je kuglu 19. po redu i između serija je bio opterećen. Nije uspeo da se koncentriše i napravi pravi hitac", rekao je Nikola Tomasović, trener Asmira Kolašinca.  

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Skok za finale

Izvor: Danas, 07.Mar.2014

Srpska atletičarka Ivana Španović nastupiće u subotu od 12.15 u kvalifikacijama skoka u dalj na Svetskom dvoranskom prvenstvu u atletici, koje se održava u poljskom Sopotu. Španovićeva je puna optimizma pred nastup, jer je u odličnoj formi. Na nedavno održanoj Balkanijadi u Istanbulu postavila...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.