Klinsman dobio otkaz!

Izvor: RTS, 21.Nov.2016, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klinsman dobio otkaz!

Nemac Jirgen Klisman je dobio otkaz i više nije selektor reprezentacije Amerike. Otkaz je došao kao posledica niza loših rezultata.

Fudbalska reprezentacija Amerike se posle dve kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo nalazi na poslednjem mestu. Dva poraza, kod kuće od Meksika, 2:1, i u gostima protiv Kostarike, 4:0, bila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su dovoljna za Fudbalski savez SAD da mu uruči otkaz.
„Danas smo doneli tešku odluku o prekidu saradnje sa Jirgenom Klinsmanom, selektorom muške nacionalne selekcije i tehničkim direktorom reprezentacije. Želimo da se zahvalimo Jirgenu na napornom radu i posvećenosti reprezentaciji tokom poslednjih pet godina", navodi se u saopštenju Fudbalskog saveza Amerike. Mediji nagađaju da će Klinsmana na klupi zameniti Brus Arena, trener LA galaksija.
Klinsman je u razgovoru za Njujork tajms rekao kako oni koji ga kritikuju uopšte ne razumeju fudbal i dodao:
„Ne bojim se. Sve što treba je da se držimo činjenica. Fudbal je emotivan i mnogi ljudi donose zaključke bez znanja o trenutnom stanju unutar ekipe ili u sportu. Verujem i dalje da ćemo doći do bodova koji su nam potrebni da se kvalifikujemo, a čak sam uveren i da možemo biti prvi u grupi".
„Činjenica je da smo izgubili dve utakmice, a najviše kritikuju oni koji fudbal uopšte ne razumeju", rekao je Klinsman.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.