Kineski plivač postavio svetski rekord na 200 metara prsno VIDEO

Izvor: B92, 28.Jul.2023, 23:09

Kineski plivač Ćin Hajang osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara prsno na Svetskom prvenstvu u Fukuoki, uz novi svetski rekord.

On je finale otplivao za 2:05,48 minuta i tako srušio svetski rekord koji je maja 2022. godine postavio Australijanac Zek Stableti Kuk i koji je iznosio 2:05,95.

Srebrnu medalju osvojio je upravo Stableti Kuk (2:06,40), dok je bronza pripala Amerikanac Met Felon (2:07,74).

Ćin je prethodno osvojio zlatne medalje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i u trkama na 50 i 100 metara prsno.

Mađar Hubert Koš osvojio je zlato u trci na 200 metara leđno pošto je finalnu trku završio za 1:54,14 minuta.

On je za 69 stotinki bio brži od Amerikanca Rajana Marfija, aktuelnog svetskog šampiona. Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo se Švajcarac Roman Mitjukov.

Južnoafrička plivačica Tatjana Skunmaker osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara prsno. Ona je slavila s rezultatom 2:20,80 minuta, ispred Amerikanke Kejt Daglas i Holanđanke Tes Shauten.

Aktuelna olimpijska šampionka, osvojila je svoje prvo svetsko zlato, posle srebra na 100 metara koje je osvojila takođe u Japanu.

U poslednjem današnjem finalu zlatnu medalju osvojili su plivači Velike Britanije u štafeti 4x200 metara slobodno. Oni su slavili ispred štafeta SAD i Australije.

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo