Izvor: B92, 22.Sep.2010, 21:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kanćelara brani titulu u Australiji
Švajcarski biciklista Fabijan Kanćelara potvrdio je da će učestvovati na Svetskom prvenstvu u Australiji, od 29. septembra do 3. oktobra.
U poslednjih nekoliko dana, otkako je objavljeno da napušta Sakso Bank, bilo je nedoumica da li će Kanćelara braniti titulu u vožnji na hronometar u Gilongu.
Pored toga što je svetski šampion Kanćelara je i aktuelni olimpijski šampion u istoj discipline.
"Potvrđujem da ću voziti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Svetskom prvenstvu. Tek po njegovom završetku ću krenuti u potragu za novim timom. Želim ujedno da se zahvalim Bjarneu Risu i timu Sakso Banku na svim zajeničkim godinama i velikim uspesima”, kaže se u Kanćelarinom saopštenju.
Naredne godine za Sakso Bank će voziti trostruki pobednik trke "Tur d’Frans” Alberto Kontador, dok će tim napustiti braća Šlek Endi i Frenk. Dvojica Luksemburžana će od sledeće sezone voziti za svoj tim, čije ime još uvek nije poznato.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre









