Kamerun u nadoknadi pobedio Brazil za oproštaj od SP

Izvor: Beta, 02.Dec.2022, 23:30

Fudbaleri Kameruna pobedili su večeras u Dohi selekciju Brazila sa 1:0, u utakmici poslednjeg trećeg kola Grupe G na Svetskom prvenstvu.Gol za pobedu afričke selekcije postigao je Vensan Abubakar u drugom minutu nadoknade.Brazil je uprkos porazu zauzeo prvo mesto u Grupi G sa šest bodova, pošto je imao bolju gol-razliku od drugoplasirane Švajcarske, koja je večeras pobedila Srbiju (2:3) i došla do šest bodova.Kamerun je grupnu fazu završio na trećem mestu sa četiri boda, dok je Srbija poslednja sa bodom.Prvi udarac ka golu na stadionu Lusail vidjen je u 14. minutu, kada je glavom šutirao Gabrijel Martineli, a loptu u korner posle dobre intervencije šalje golman Kameruna Devis Epasi.Martineli je sa ivice kaznenog prostora pokušao u 41. minutu, ali i ovog puta odbranu upisuje Epasi.Najbolju priliku u prvom delu Kamerun je imao u trećem minutu nadoknade, kada je iz blizine udarac glavom Briana Mbema odbranio brazilski golman Ederson.Brazil je na početku drugog dela redjao prilike, a najbolje su imali Martineli i Eder Militao, ali je Epasi uspeo da sačuva svoju mrežu.Inicijativu na terenu je i u nastavku imao Brazil, ali je do gola u drugom minutu nadoknade došao Kamerun.Loptu je u kazneni prostor poslao Džerom Ngom Mbekeli, a u skoku ...
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo