Junaci posle boja: Razbudili smo Srbiju

Izvor: Mondo, 14.Jun.2015, 14:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junaci posle boja: Razbudili smo Srbiju

Predrag Rajković i Nemanja Maksimović bili su uvereni u prolaz čak i kada je zapelo u penal seriji.

"Orlići" su u polufinala Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina.

Srbija je pobedila SAD tek posle devete serije penala, kada je pogodio Nemanja Maksimović. Posle dve propuštene prilike, treća je bila i sreća.

"Bio je ovo moj prvi penal u životu koji šutiram u ovakvim situacijama, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << a iako nisam bio planiran ja da izvedem, jednostavno sam zakoračio prema napred i rešio da preuzmem odgovornost", u dahu priča mladi reprezentativac.

 Nije imao strah. Samouvereno je krenuo ka lopti.

"Nisam se dvoumio ni jednog trenutka, bio sam siguran da ću pogoditi. Ponovo smo razbudili Srbiju, imali smo želju da ih manje 'nerviramo', da pobedimo u regularnom delu, ali Amerika je bila sjajan protivnik. Fizički je bilo veoma naporno, kao što smo i očekivali, a sad je sve moguće u nastavku... U polufinalu smo i to je ogroman uspeh. Idemo dalje", rekao je Maksimović.

Jedan od junaka je golman Predrag Rajković. Mogao je da postane i tragičar.

"Ovo su neverovatne utakmice, koje se nikad ne zaboravljaju. Žao mi je što sam promašio penal, u poslednjem trenutku sam promenio stranu, nisam pogodio mrežu, ali sam ubrzo ispravio grešku i uspeli smo da se plasiramo u polufinale".

Srpski čuvar mreže priča o bespoštednoj borbi koja je na terenu trajala dva sata.

"Mnogo je bilo teško u svakom pogledu, protivnik kvalitetan, vreme nam nije išlo na ruku, duvao je jak vetar. Tokom utakmice nisam imao baš mnogo posla, ali sam sačuvao koncentraciju da u 90.minutu sačuvam našu mrežu posle udarca Rubina i to je bila njihova najbolja prilika. Penal serija je lutrija i neizvesnost, ali ja sam bio apsolutno siguran da ćemo proći", rekao je Rajković.

Polufinale se igra u sredu u Oklandu od 9.30, a u drugom polufinalu sastaju se Brazil i Senegal. Finale je na programu 20. juna.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Maksimović: Prvi ovakav penal u životu

Izvor: RTS, 14.Jun.2015

Fudbaleri Srbije do 20 godina izjavili su da su presrećni zbog plasmana u polufinale Svetskog prvenstva na Novom Zelandu i poručili da se neće zaustaviti na tome. Maksimović kaže da mu je ovu prvi ovakav penal u životu. . ...

Nastavak na RTS...

Evo kako su "orlići" doživeli penal-dramu i plasman u polufinale Mundijalita

Izvor: Blic, 14.Jun.2015

Omladinci Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina pobedom nad selekcijom SAD posle dramatičnih penala sa 6:5 (0:0, 0:0), a oduševljenje nije krio ni trio Zdjelar - Antonov - Stevanović...Neumorni Saša Zdjelar je ponovo pretrčao kilometre i borio se na sredini...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.