Japanski nokaut za 120 sekundi, furiozna Španija

Izvor: B92, 26.Jul.2023, 10:03

Japanski "nokaut" za 120 sekundi, "furiozna" Španija

Fudbalerke Japana i Španije plasirale su se u osminu finala Svetskog prvenstva za žene.

Japanke su sa 2:0 savladale Kostariku u Danedinu, dok je Španija nadigrala Zambiju 5:0 u Oklandu.

Japanke i Španjolke će u direktnom duelu u trećem kolu voditi borbu za prvo mesto u grupi i uslovno lakšeg rivala u nokaut fazi.

Taj duel na programu je u ponedeljak od 9 časova ujutru.
Meč protiv Kostarike Japanke su rešile sredinom prvog poluvremena sa dva gola u razmaku od svega dva minuta.

Mina Tanaka je režirala oba pogotka, prvo je asistirala Hikarui Naomoto, a potom i Aobai Fuđino.

Španjolke su još brže "slomile" Zambijke, a zablistala je Dženifer Ermoso.

Ona je sa dva gola stigla do jubilarnog 50. u 100. nastupu za reprezentaciju.

Prvo je asistirala Teresi Abeljeire za vođstvo u devetom minutu, a onda i sama zatresla mrežu u 13.

"Furija" je pobedu utvrdila pogocima Albe Redondo i opet Ermoso, u roku od 60 sekundi sredinom drugog poluvremena.

Ubedljiv trijumf zaokružila je, takođe drugim golom na meču, Redondo tri minuta pre kraja, kojoj je kao i kod prvog gola asistirala Eva Navaro.

Uprkos ubedljivom rezultatu, glavni sudija je meč produžio za čak osam minuta.