Italija prvi finalista Svetskog prvenstva u vaterpolu

Izvor: B92, 15.Feb.2024, 16:27

Vaterpolo reprezentacija Italije savladala je Španiju 8:6 (1:1, 1:3, 1:2, 3:2) u polufinalu Svetskog prvensvta u Dohi.

Drugi finalista biće poznat nakon meča Francuske i Hrvatske (15:30).

Italija je pre godinu i po dana predala svetsku krunu Španiji u velikom finalu na Margitsigetu u Budimpešti, a osveta je stigla kada je malo ko očekivao.

Koliko su izabranici Alesandra Kampanje danas >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bili dominantni u bazeu protiv aktuelnih evropskih prvaka svedoči činjenica da je rezultat na kraju treće četvrtine glasio 6:2.

Španci su, doslovce, udarili o gotovo neprobojni defanzivni zid Italijana.

Ipak, Španija nije dozvolila da na ovakav način odigra polufinale, pa je u nastavku zaigrala u skladu sa renomeom i aktuelnim statusom vladara Evrope - uspeli su da se primaknu Italijanima na samo gol razlike (6:5).

I tada su Italijani imali odgovor.

Franćesko di Fulvio je pogodio je za 7:5, a novu pretnju Španije odbio je i Andrea Fondeli sa peterca za konačnih 8:6.

Italiju je do velikog trijumfa predvodio golman Marko del Lungo sa 12 odbrana, dok su napadački prednjačili Franćesko Kondemi, Di Fulvio i Fondeli sa po dva pogotka.

Na drugoj strani, Alberto Munaris i Mark Larumbe bili su dvostruki strelci.

Najjači napadački adut Španije Granados bio je potpuno uštopovan danas - meč je završio bez postignutog gola.

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo