Island šokirao svetskog prvaka

Izvor: B92, 11.Jan.2020, 22:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometna selekcija Islanda savladala je Dansku sa 31:30, u meču prvog kola grupe E Evropskog prvenstva.

Aktuelni svetski šampion je tokom čitavog susreta bio u rezultatskom minutu, u završnici je uspeo da se vrati, ali ne u potpunosti.

Pet minuta pre kraja Danci su stigli do izjednačenja, ali su nakon toga Islanđani napravili seriju i otišli na 31:29.

Favorizovana Danska je smanjila, imala napad za barem bod na ovoj utakmici, ali iz deveterca >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nije pogodio Mikel Hansen.

Najefikasniji pojedinac kod Islanđana bio je Palmarson sa šest golova, dok je kod Danaca to bio upravo Hansen sačak devet pogodakam, ali uzalud.

U narednoj rundi Island igra sa Rusijom, a Danska sa Mađarskom.

Drugu pobedu na prvenstvu ostvarila je selekcija Španije, koja je savladala Nemačku sa 33:26.

Crvena furija je neočekivano lako stigla do novog trijumfa, a najbolji igrač bio je Dujšebaev sa sedam golova, a pratili su ga Gomes i Makeda sa po četiri pogotka.

U poraženoj ekipi istakao se Pekeler sa pet golova.

U narednom kolu Španija igra sa Holandijom, dok Nemačka ima lak zadatak pred sobom i meč sa Letonijom.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo