Inlajn hokej: Srbija u borbi za SP

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jun.2016, 20:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Inlajn hokej: Srbija u borbi za SP

Reprezentacija Srbije u inlajn hokeju u sredu od 20 časova protiv domaćina Austrije igra prvi meč na kvalifikacionom turniru za Svetsko prvenstvo Divizije I, koji se od 22. do 25. juna održava u Štajndorfu.

I pored dva zabeležena poraza protiv "Vatrenih" (2:6 i 4:8), probe u glavnom gradu Hrvatske pružile su našim hokejašima odličnu priliku za uigravanje pred turnir u Alpima na kojem će "Orlovi" pokušati >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da nadmaše učinak iz prethodnog kvalifikacionog ciklusa iz 2014. godine kada su debitovali na međunarodnom nivou.

Posle dve nedelje priprema u Beogradu i gostovanja u Zagrebu, naši reprezentativci imaju razloga za optimizam pred put u gradić na obali jezera Osijah u Koruškoj. Iako nisu uspeli da ozbiljnije zaprete favorizovanoj Hrvatskoj srpski inlajneri stekli su dodatno vredno iskustvo pred kvalifikacije za SP Divizije I koji počinje u sredu.

I pored toga, naši hokejaši na rolerima pokušaće da iznenade rivale u grupi A i zabeleže što bolji rezultat, pre svega da nadmaše učinak iz prethodnom kvalifikacionom ciklusu 2014. godine, kada su u prvoj rundi kvalifikacija zauzeli treće mesto u konkurenciji četiri ekipe.

Srbija će ovog puta, u izmenjenom formatu takmičenja, probati da pre svega nadmaši selekcije Bugarske (četvrtak, 16 časova) i Makedonije (petak, 16), sa kojima se sastala i pre dve godine u Sofiji kada su zabeleženi po jedan trijumf i poraz (bugari slavili 4:3 posle produžetka, Makedonija ubedljivo savladana 16:4). Pre toga, "Orlovi" će se prvog dana turnira sastati sa domaćinom i prvim favoritom takmičenja Austrijom (sreda, 20 časova), a iako su u tom meču autsajderi naši hokejaši pokušaće da iznenade rivala.

Srpski hokejaši u austrijski gradić stigli su u ponedeljak i u prethodna dva dana odradili dva treninga u hali u kojoj će se igrati mečevi kvalifikacija. Iako je naš nacionalni tim prethodnog vikenda zabeležio dva ubedljiva poraza u duelima sa znatno iskusnijom Hrvatskom u Zagrebu, igra koju su prikazali "Orlovi" i sve bolja uigranost ekipa daje im nadu da mogu da zabeleže solidan rezultat u Austriji.

Naš prvi protivnik na turniru je na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu Divizije I u Tampereu zauzeo sedmo mesto u konkurenciji osam timova (slabiji je bio samo naš naredni rival Bugarska).

Reprezentaciju Srbije na kvalifikacionom turniru u Austriji predstavljaće 14 igrača: Marko Brkušanin, Dragan Komazec, Vladimir Večić, Uroš Aleksić, Vladimir Ljutovac, Andrej Cvik, Vladan Drozdik, Aleksandar Kolarić, Lazar Leštarić, Nemanja Nikolić, Uroš Brestovac, Marko Crnoglavac, Mirko Đumić i Ivan Belić (golman).

U drugom susretu naše grupe od 16 časova sastaju se Bugarska i Makedonija. U grupi B sa kojom će se naš nacionalni tim ukrstiti u borbi za plasman (svi mečevi nokaut faze igraće se u subotu) prvog dana se sastaju Belgija - Izrael (14) i Turska - Letonija (18).

Do sada je već poznato 15 od 16 učesnika svetskih prvenstava Top Divizije i Divizije I. U "svetskoj grupi" takmičiće se selekcije Kanade, Finske, Švedske, Slovačke, SAD-a, Češke Republike, Nemačke i Hrvatske, dok su se na Svetski šampionat Divizije I plasirale selekcije Slovenije, Australije, Velike Britanije, Argentine, Mađarske, kao i dve selekcije koje su učešće izborile kroz kontinentalne kvalifikacije - Novi Zeland (pobednik grupe Azija/Okeanija) i Brazil (jedini prijavljeni tim u grupi Amerika/Afrika).

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.