Izvor: Kurir, 20.Jun.2010, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ITALIJANI IGRAJU SA CRNIM TRAKAMA U POČAST ROSATU
NELSPRUIT - Fudbalska reprezentacija Italije nosiće crne trake oko ruku tokom utakmice sa Novim Zelandom na Svetskom prvenstvu u znak sećanja na bivšeg igrača Roberta Rosata.
Nekadašnji defanzivac Italije, koji je umro danas u 66. godini, igrao je 37 puta za reprezentaciju i bio je deo tima koji je 1968. godine osvojio Evropsko prvenstvo, kao i u ekipi koja je 1970. izgubila finale Mundijala od Brazila. Rosato je igrao za Torino, Milan i Đenovu u Seriji A.
Italija je u prvom meču na šampionatu u Južnoj Africi odigrala 1:1 sa Paragvajem, a takmičenje u grupi F završiće protiv Slovačke u četvrtak.
BETA-AP
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.


















