Hrvati preko krila srušili Francuze

Izvor: B92, 23.Jan.2019, 20:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvati preko krila srušili Francuze

Reprezentacija Hrvatske je sa 23:20 savladala selekciju Francuske u poslednjem meču druge faze Svetskog rukometnog prvenstva.

Trijumfom nad aktuelnim svetskim šampionom izabranici Lina Červara su osigurali mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2020. godine.

Na kraju grupne faze takmičenja Hrvatska je zauzela treću poziciju i u subotu će igrati za peto mesto.

Najefikasniji u redovima “vatrenih“ bio je desnokrilni 34-godišnjak Zlatko Horvat sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sedam golova, a najbolje ga je pratio kolega sa suprotne strane, 13 godina mlađi David Mandić sa četiri.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Melvin Ričardson, u strelce se upisao pet puta.

Hrvati su bili u prednosti manje-više tokom celog meča, ali su tek u finišu uspeli da stignu do razlike od tri gola.

U duelu Norveške i Mađarske nije bilo toliko uzbuđenja, predstavnik Skandinavije je od početka nametnuo svoj ritam igre i bez većih problema ostvario pobedu, kojom stiže do šanse da zauzme petu poziciju na kraju takmičenja.

Utakmica “prežaljenih“ u Grupi E, u kojoj su se takmičili Hrvatska i Francuska, između Brazila i Islanda je završena rezultatom 32:29.

Ranije je završen i duel Egipta i Tunisa (30:23), u okviru Grupe F.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na B92...



Povezane vesti

HRVATI SRUŠILI SVETSKOG ŠAMPIONA: Kauboji pobedili Francusku i obezbedili učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre

Izvor: Kurir, 23.Jan.2019

Rukometna reprezentacija Hrvatske osigurala je nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2020, pošto je danas u Kelnu pobedila Francusku sa 23:20, u utakmici poslednjeg kola Grupe 1 drugog kruga Svetskog prvenstva.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.