Haughej osvojila zlato na 200 m slobodno

Izvor: B92, 14.Feb.2024, 22:10

Plivačica Šioban Bernadente Haughej iz Hongkonga osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Ona je do zlatne medalje stigla rezultatom 1:54,89 minuta.

Srebro je pripalo Novozelađanki Eriki Firveter (1:55,57), dok je bronzu osvojila Australijanka Briana Trosel (1:56,00).

U disciplini 800 metara slobodnim stilom u muškoj konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zlato je osvojio Irac Danijel Vifen rezultatom 7:40,94 minuta.

Drugi je bio Australijanac Elajdža Vinington (7:42,95), a treći Italijan Gregorio Paltrinieri (7:42,98).

Japanac Tomoru Honda je bio najbrži u trci na 200 metara delfin stilom. On je trku zavržio rezultatom 1:53,88 minuta.

Srebro je osvojio Italijan Alberto Raceti (1:54,65), a bronzu Austrijanac Martin Espernberger (1:55,16).

Na 50 metara prsno najbrži je bio Australijanac Sem Vilijamson rezultatom 26,32 sekunde. Srebrnu medalju je osvojio Italijan Nikolo Martinegi (26,39), a bronzano odličje je pripalo Amerikancu Nik Finku (26,49).

U miks štafeti 4x100 metara mešovito najbrža je bila selekcija Sjedinjenih Američkih Država (3:40,22), druga na cilj je stigla Australija (3:43,12), a treća Velika Britanija (3:45,09).