Fudbaleri Francuske u polufinalu SP pobedom protiv Engleske

Izvor: Beta, 10.Dec.2022, 23:37

Aktuelni šampion fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se večeras u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u četvrtfinalu pobedila Englesku sa 2:1.Na stadionu Al Bajt, Francuska je povela u 17. minutu golom Orelijena Čuamenija, a izjednačio je kapiten Engleske Hari Kejn u 54. minutu iz jedanaesterca. Pobedu Francuskoj doneo je Olivije Žiru pogotkom u 78. minutu. Engleska je imala priliku da izjednači u završnici, ali je Kejn u 84. minutu promašio jedanaesterac.Francuska je imala prvu šansu u sedmom minutu kada je Kilijan Mbape centrirao do Žirua, koji nije uspeo dobro da reaguje. Četiri minuta kasnije pokušao je Žiru glavom, ali je golman Džordan Pikford lako intervenisao.U tim trenucima Francuska je imala inicijativu, a povela je u 17. minutu golom Čuamenija sa distance, posle asistencije Antoana Grizmana.Engleska je posle toga preuzela inicijativu, u 22. minutu u šansi je bio Kejn, a tri minuta kasnije ta ekipa tražila je jedanaesterac, posle duela kapitena i Dajoa Upamekana na ivici kaznenog prostora. Sudija Vilton Sampajo posle upotrebe VAR tehnologije nije dosudio penal.Novu šansu Kejn je imao u 28. minutu kada je golman Ugo Loris izbacio loptu u korner.Posle toga francuska ekipa smirila je igru, a u šansi je bila u 39. minutu kada je ...