Fudbaleri Francuske pobedili Poljsku za četvrtfinale SP

Izvor: Beta, 04.Dec.2022, 19:43

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se večeras u Dohi u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Poljske sa 3:1.Golove za Francusku na stadionu Al Tumama postigli su Olivije Žiru u 44. i Kilijan Mbape u 74. i prvom minutu nadoknade.Poljska je "utešni" pogodak postigla u devetom minutu nadoknade, kada je sa penala bio precizan Robert Levandovski.Prvi udarac ka golu uputili su francuski igrači u četvrtom minutu. Korner je izveo Antoan Grizman, a glavom pored gola šutira Rafael Varan.Francuska je u prvom delu utakmice imala inicijativu, a novu ozbiljniju priliku imao je Orelijen Čuameni u 13. minutu. Njegov udarac iz daljine odbranio je poljski golman Vojćeh Ščesni.Prvi šut ka golu rivala Poljska je uputila u 21. minutu, preko Levandovskog, koji je iz daljine šutirao pored gola.U 29. minutu Francuska je zapretila posle greške protivničke odbrane. Loptu je pred gol poslao Usman Dembele, a pored gola šutira Žiru. Ipak i da je Žiru postigao gol on ne bi bio priznat zbog ofsajda Dembelea.Poljska je bila sve opasnija u nastavku, a najbolju priliku imala je u 38. minutu.Do lopte u kaznenom prostoru dolazi Pjotr Zjelinski, čiji udarac prvo brani golman Ugo Loris, a zatim blokira Teo Ernandes. U nastavku lopta dolazi do Jakuba ...