Fudbaleri Argentine pobedili Meksiko na Svetskom prvenstvu

Izvor: Beta, 26.Nov.2022, 23:40

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je večeras Meksiko sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu.Na stadionu Lusail, Argentina je povela u 64. minutu golom Lionela Mesija. To je bio Mesijev osmi gol na svetskim prvenstvima za Argentinu čime se izjednačio sa Dijegom Maradonom. Dva više od njih ima rekorder Gabrijel Batistuta.Konačan rezultat postavio je Enco Fernandes lepim golom u 87. minutu.Ekipe na početku nisu napravile prave prilike za gol, a zapretio je Meksiko u 10. minutu kada je Sesar Montes šutirao daleko pored gola.Ekipe su bile nervozne, igralo se uz mnogo prekida i prekršaja. U 28. minutu pokušao je Mesi glavom, ali je bio neprecizan. On je pokušao i u 34. minutu, kada je golman Giljermo Očoa bio siguran.U 40. minutu posle akcije Mesija i Anhela Di Marije, Lautaro Martines je šutirao pored gola.Meksiko je imao najbolju priliku u 45. minutu kada je iz slobodnog udarca pokušao Aleksis Vega, ali je golman Emilijano Martines paradom uhvatio loptu i sačuvao svoju mrežu.U 51. minutu Mesi je oboren na oko 20 metara od gola, a zatim je iz slobodnog udarca poslao loptu preko gola. Pet minuta kasnije posle dobrog prodora Di Marija je centrirao ali je u poslednjem trenutku ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.