Izvor: MozzartSport.com, 25.Jan.2021, 00:38

Francuska demonstrirala silu i poslala Norvešku u četvrtfinale, debakl Rusije, Slovenija ispala

Uzbudljivo poslednje kolo druge faze Svetskog prvenstva za rukometaše u Egiptu u Grupama 3 i 4

Danskoj, Mađarskoj i Španiji u četvrtfinalu Svetskog prvenstva za rukometaše pridružili su se Francuska, Norveška, domaćin Egipat i Švedska, epilog je poslednjih mečeva druge faze takmičenja u Grupama 3 i 4.

Strahovao je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << vicešampion sveta, Norveška, da bi Trikolori mogli da uđu opušteno u meč sa Portugalcima i da Vikinge izbaci iz igre za četvrtfinale, ali je četa Gijoma Žila odigrala najbolji meč šampionata, ubedljivo pobedila sa 32:23 i zadržala maksimalan učinak na šampionatu, ali i osvetila se Portugaliji za poraz prošle godine na Evropskom prvenstvu.

Ugo Deskat sa osam pogodaka je bio najbolji u redovima Trikolora, dok je tandem Barselone, Timoti N’Gesan i Dika Mem postigao po pet golova. Kod Portugalaca Migel Martins je šest puta zatresao mrežu rivala.

Rusija je igrla dobro prvi deo prvenstva, ali je popustila, očekivano, u drugoj rundi. Posle poraza od Egipta, usledio je debakl od Švedske – 20:34 u poslednjem kolu, pa su Skandinavci kao prvi otišli u narednu rundu i to bez poraza (dva remija). Blistao je Lukas Pelas sa osam golova, dok je Hapus Vane šest puta pogodio.

|

Slovenije je imala +5 protiv domaćina Egipta, ali na kraju Faraoni su uspeli da izvuku remi – 25:25 koji im donosi plasman među osam najbojih selekcija planete. Posle prvih 30 minuta bilo je +4 za Slovence, ali veliki pad čete Ljubomira Vranješa u nastavku. Egipćani su na ulasku u poslednji minut imali prednost od 25:23 i loptu u posedu. Zahvaljujući Klemenu Ferlinu i Blažu Jancu, Slovenci su izjednačili 10 sekundi pre kraja, ali im bod nije bio dovoljan za prolazak.

Mohamed Sanad je postigao sedam golova, Jahija Omar šest. Kod Slovenije je briljirao golman Ferlin sa 19 odbrana. Blaž Janc je sa šest golova bio najbolji.

U ponedeljak se traži poslednji učesnik četvrtfinala, a tri reprezentacije imaju šanse za to – Argentina, Hrvatska i Katar.