Zlato za Kera i Sen Pjer na 3.000 metara u Glazgovu

Izvor: B92, 02.Mar.2024, 23:49

Britanski atletičar Džoš Ker osvojio je zlatnu medalju u trci na 3.000 metara na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu.

Ker je trku završio za sedam minuta i 42,98 sekunde.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Jared Nuguse (7:43,59), dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Etiopljanin Selemon Barega (7:43,64).

U ženskoj konkurenciji u ovoj disciplini trijumfovala je Amerikanka El Sen Pjer pošto je kroz cilj prošla za 8:20,87 minuta.
Srebrno je pripalo Etiopljanki Gudaf Cegaj (8:21,13), dok je bronza otišla u ruke kenijskoj atletičarki Beatris Čepkoeč (8:22,68).

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo