Egonu odvela Italiju na megdan Srbiji

Izvor: Beta, 19.Okt.2018, 12:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska odbojkaška reprezentacija Italije plasirala se u finale Svetskog prvenstva, pošto je danas u Jokohami pobedila Kinu sa 3:2 (25:18, 21:25, 25:16, 29:31, 17:15) u drugom polufinalu. Italija će se za titulu prvaka sveta boriti protiv Srbije, koja je u prvom polufinalu slavila protiv Holandije.Selekciju Italije je do finala vodila neverovatna Paola Egonu. Ona je meč završila sa 45 poena, što je novi rekord novi rekord po broju osvojenih poena na jednom meču na Svetskom prvenstvu. Mirjam Sila je u pobedničkom timu upisala 23, a Ana Donesi 12 poena. U redovima Kine najbolja je bila Ting Džu sa 26 poena. Finale je na programu sutra od 12.40. Biće to drugi meč Srbije i Italije na šampionatu u Japanu, pošto su se već sastale u prvom meču treće faze i tada je slavila ekipa Zorana Terzića sa 3:1.