Izvor: Mondo, 07.Okt.2014, 08:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
E, moj šampionu...
Najuspešniji olimpijac u istoriji, plivač Majkl Felps, neće nastupati na Svetskom prvenstvu naredne godine jer je vozio "po gasom".
Foto: AP Photo/David Goldman, File
Nekada veliki šampion sada je pao na veoma niske grane. Majkl Felps suspendovan je na šest meseci zbog vožnje u pijanom stanju i neće učestvovati SP 2015. godine u Kazanju, objavio je Plivački savez SAD.
Kazna je usledila šest dana nakon što je višestrukog svetskog rekordera >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i najuspešnijeg plivača u istoriji Olimpijskih igara policija uhapsila u rodnom Baltimoru, pod optužbom za vožnju pod dejstvom alkohola, prekoračenje brzine i prelazak srednje linije dok je vozio u tunelu.
Utvrđeno je da je 29-godišnji Felps vozio 135 kilometara na sat u zoni gde je dozvoljena maksimalna brzina od 72 kilometra na sat.
Alkotest je pokazao da je imao 1,4 promila alkohola u krvi, a policija je u izveštaju navela da su mu se oči caklile i da je govorio nepovezano.
Plivač se na Twitteru izvinio zbog incidenta, ali mu u prilog nije išao podatak da je pre 10 godina takođe bio uhapšen zbog vožnje u alkoholisanom stanju.
Felps je tokom neverovatne karijere osvojio ukupno 22 olimpijske medalje, od čega rekordnih 18 zlatnih odličja.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo








