Izvor: Studio B, 31.Avg.2013, 10:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dragosavljević za sedmo srpsko finale
Srpski kajakaš Marko Dragosavljević plasirao se u finale Svetskog šampionata u Duizburgu u disciplini k-1 na 200 metara.
On je u polufinalnoj trci bio treći u vremenu 34,893 iza Šveđanina Petera Ostroma (34,326) i Ekvadorca Sezara De Ćezarea (34,373).
Ovo je ukupno sedmo finale za Srbiju na šampionatu u Dizburgu.
Ivana Filipović i Iva Obradović prve u B finalu
Srpski ženski dvojac bez >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << kormilara Ivana Filipović i Iva Obradović pobedio je u B finalu Svetskog prvenstva za seniore u veslanju i zauzeo 7. mesto u ukupnom plasmanu na planetarnom šampionatu koji se održava u južnokorejskom Čungjuu.
Učešće na ovom svetskom prvenstvu jutros su završile još dve srpske posade. Dvojac bez kormilara Nenad Beđik, Nikola stojih bio je treći u B finalu, odnosno 9. u ukupnom plasmanu, dok je četverac bez kormilara, u sastavu Miloš Tomić, Radoje Đerić, Miloš Vasić i Goran Jagar zauzeo 5. mesto u B finalu, odnosno 11. ukupno.
"Ženski dvojac je u B finalu izveslao izvanrednu trku od početka do kraja a ogromna prednost koju je imao u odnosu na drugoplasiranu Nemačku najbolji je dokaz da je ovaj čamac imao kvalitet i za finale, i prava je šteta što nije veslao za medalju.
Filipovićeva i Obradovićeva su na kraju osvojile visoko sedmo mesto na svetu što je odličan rezultat ako se ima u vidu da su prvi put u karijeri nastupale u dvojcu bez kormilara i da su u ovaj čamac sele tek pre dve nedelje" istakao je selektor veslačke reprezentacije Srbije Nebojša Ilić.
"Beđik i Stojić očigledno nisu uspeli da u Čungjuu održe formu sa Evropskog prvenstva u Sevilji gde su ubedljivo postali šampioni "starog kontinenta". I u Južnoj Koreji su bili blizu finala, međutim, na kraju su veslali B finale u kojem su trećim mestom završili takmičenje, u izuzetno jakoj konkurenciji, kao deveti na svetu", dodao je Ilić.
"Teški četverac je na kraju osvojio 11. mesto u izjednačenoj konkurenciji. Možda je mogao i koje mesto više. Ali, ovo je trenutno realan rezultat ovog čamca", zaključio je selektor veslačke reprezentacije Srbije.
U nedelju, poslednjeg dana šampionata, na stazu će izaći i dubl skul Marko Marjanović, Aleksandar Filipović čime će učešće srpskih veslača na ovom prvenstvu biti završeno.
Od 06,30 h po našem vremenu Marjanović i Filipović veslaju u B finalu ove discipline gde će im protivnici biti posade SAD, Danske, Velike Britanije, Kube i Australije.
Sport uživo: Totenhem se pojačava
Izvor: RTS, 31.Avg.2013
Posle Erika Lamele, Totehem doveo i Kristijana Eriksena iz Ajaksa. Odigrani prvi mečevi Primere. Tri srpske posade završile učešće na svetskom prvenstvu za seniore u veslanju...9.45 - Srpski ženski dvojac bez kormilara Ivana Filipović i Iva Obradović pobedio je jutros u B finalu Svetskog prvenstva...






















