Dobar start srpskih strelaca na Prvenstvu sveta u Granadi

Izvor: KGsport.info, 09.Sep.2014, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muška reprezentacija vazdušnom puškom je sa 1.868,8 krugova (Stefanović 625,3, Pletikosić 622,3, Sebić 621,2) osvojila peto mesto u konkurenciji 28 selekcija, na Svetskom šampionatu u Granadi.
Najbolji pojedinačni plasman vazdušnom puškom zabeležio je Milutin Stefanović. On je osvojio 12. mesto sa 625,3 kruga i za ulazak u finale nedostajao mu je tačno jedan krug.
U žestokoj konkurenciji vazdušnom puškom slavili su Kinezi sa 1.886,5 krugova, oborivši sopstveni >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << svetski rekord (1.882,8 – Prvenstvo Azije 2013). Srebro je pripalo Rusiji sa 1.880,5 krugova, dok je bronzu osvojila Belorusija sa 1.874 kruga. Srbija je za medalju ostala „kratka“ sa 5,2 kruga. U Minhenu 2010. bili smo osmi.
Pojedinačno, najuspešniji je bio svetski rekorder i broj jedan na svetskoj rang listi osamnaestogodišnji Hao Ran Jang, kinesko „čudo od deteta“, ispred Rusa Nazara Logineca i Belorusa Vitalija Bubnoviča. Olimpijske vize osvojili su i četvrtoplasirani Sergej Kruglov (Rusija), petoplasirani Ji Fei Cao (Kina) i šestoplasirani Žeremi Monije (Francuska). Kina i Risija su ispunile bonus od dva strelca za Rio, tako da ove zemlje više ne konkurišu vazdušnom puškom.
Stefanović je slabo počeo takmičenje (prva serija 102,8 krugova) i nešto slabije završio (poslednja serija 103,7), čime je propustio šansu za ulazak u finale.
„Trudio sam se da svaki metak opalim onako kako sam trenirao, ali sam pogrešio na početku. Požurio sam, hteo da što pre uđem u svoj ritam i napravio nekoliko grešaka. U prvih pet metaka imao sam jaku tremu i pogodio dve devetke od ukupno tri, koliko sam ih imao ukupno. Kasnije je bilo mnogo bolje, imao sam dobre serije, ali na žalost nedovoljno da se plasiram u finale“ – rekao je Milutin Stefanović, koji je potvrdio da spada u sam svetski vrh u ovoj disciplini.
Rezultati prvi dan Šampionata sveta u Granadi – vazdušna puška, muškarci: 1. Kina 1.886,5 krugova (svetski rekord), 2. Rusija 1.880,5, 3. Belorusija 1.874…5. Srbija 1.868,8 itd. Ukupno 28 reprezentacija:
Pojedinačno: Hao Ran Jang (Kina) 207,9, 2. Nazar Loginec (Rusija) 206, 3. Vitalij Bubnovič (Belorusija) 184,9…. 12. Milutini Stefanović 625,3, 34. Stevan Pletikosić 622,3, 45. Milenko Sebić 621,2 kruga. Ukupno 116 strelaca. Finale vredelo 626,3 kruga.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo