Crevar u finalu na 400 mešovito

Izvor: B92, 18.Feb.2024, 10:10

Anja Crevar se plasirala u finale trke na 400 mešovito na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Ona je bila druga u svojoj kvalifikacionoj grupi, a aostvarila je vreme 4:41.11.

Bilo je to drugo najbolje vreme u kvalifikacijama, pošto je od nje bila brža samo Kanađanka Tesa Sjepluha koja je plivala u vremenu 4:40.80 minuta.

Finalna trka je na programu u 18 časova, a Anja je veliki optimista. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

"Sve je moguće u finalu. To je borba za plasman", rekla je Anja po završetku kvalifikacija.

Inače, najbolja srpska plivačica u Dohi je već osvojila deveto mesto i to u disciplini 200 metara delfin stilom.

Takođe, muška štafeta Srbije 4 x 100 mešovito, koja se okupila posle duže vremena zauzela je 18. mesto.

Velimir Stjepanović, Uroš Živanović, Đurđe Matić i Andrej Barna ostvarili su vreme od 3:37,98 minuta. Za finale je trebalo da se pliva 3:34,97, a kao osma je u finale ušla štafeta Irske.

"Lepo iskustvo. Plivao sam leđno, što nije moja disciplina, ali je uvek zadovoljstvo kada se takmičite u štafeti. Možda je vreme moglo da bude malo bolje, međutim ako se bude radilo na ovoj štafeti, imaće perspektivu", rekao je Velimir Stjepanović.