Crevar i Barna u polufinalima Svetskog prvenstva

Izvor: B92, 14.Feb.2024, 11:26

Srpska plivačica Anja Crevar plasirala se danas u polufinale trke na 200 metara delfin stilom na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Crevar je u kvalifikacijama zauzela 10. mesto rezultatom 2:11,63 minuta.

Najbrža u kvalifikacijama bila je Dankinja Helena Rozendal Bah sa 2:09,21.

Polufinala su danas od 18.16.

Srpski reprezentativac Andrej Barna plasirao se u polufinale trke na 100 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << metara slobodno, pošto je zauzeo sedmo mesto u kvalifikacijama sa 48,31 sekund.

U toj disciplini najbrži je bio Džani Pan iz Kine sa 47,82 sekunde.

Polufinala su na programu od 17.26.

Plivačica Nina Stanisavljević nije uspela da se plasira u polufinale na 50 metara leđno, pošto je zauzela 25. mesto u kvalifikacijama rezultatom 29 sekundi.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvarila Kanađanka Igrid Vilm 27,81 sekundi.